Kokybės valdymas yra neatsiejama verslo procesų dalis gamybinę veiklą vykdančioje įmonėje. Tai apima informaciją apie vidinį ir išorinį broką, neatitiktis, dokumentaciją, statistiką. Kokybės valdymui įmonėje palengvinti gali būti naudojama įvairios sistemos (kokybės standartas ISO 9000:2000, ISO 9001:2000 ir pan).

Kokybės valdymo sistemos modulis yra vienas iš svarbiausių Terra ERP modulių. Gamybos projekto kokybės valdymas padeda pramonei tikrinti ir išlaikyti pagamintų gaminių kokybę, atitinkančią sertifikavimo standartus. Kiekviena rinka turi konkrečių lūkesčių, susijusių su prekėmis, kurios pasiekė lentynas. Kokybės vadyba įmonėje arba kokybės kontrolės modulis tuos lūkesčius kontroliuoja. Kokybės samprata apibrėžia ir atlieka patikrinimus įvairiuose kontrolės punktuose, kad būtų galima stebėti pagamintos prekės kokybę. Terra ERP kokybės valdymo modulis apsaugo nuo gaminamų prekių defektų.

 

Nauda

 

Gamybos valdymo sistemos modulis naudojamas kokybės kontrolės planui nustatyti, valdyti ir stebėti. Norint sekti kokybės kontrolės planą, planas turi būti nustatytas sistemoje naudojant kokybės valdymo modulį. Šis modulis sąveikauja su įvairiais moduliais, skirtais gaminamų gaminių kokybei įvertinti. Medžiagų valdymas ir gamybos planavimas yra du moduliai, iš kurių kokybės kontrolės valdymo modulis keičiasi informacija ir duomenimis. Šie duomenys saugomi centralizuotai vienoje sistemoje realiu laiku, kad moduliai galėtų lengvai pasiekti duomenis.

Sistemos moduliai nuolat užsiima užduotimi ar operacija – tikrinti ir užtikrinti, kad gaminami produktai atitiktų įmonės standartus. Terra ERP gamybos valdymo sistema skirta kokybės valdymui arba kokybės kontrolei, kruopščiai tikrina ir palaiko aukštus produktų standartus ir kokybę, kad klientai visada gautų aukščiausios klasės produktą. Sugebėjimas neatsilikti nuo standartų ir kokybės gairių padeda išvengti klaidų ir nelaimių pramonėje. Šis modulis kartu su sistema gali būti pritaikomas visose pramonės šakos, kurios užsiima gamyba, pvz. plieno pramonė, plastiko pramonė, akmens pramonė, FMCG pramonė ar aliuminio pramonė.

 

Pagrindiniai privalumai:
 • Kokybės valdymo sistema sumažina tikrinimo išlaidas, nes pati pramonė yra kompetentinga vertinti prekių kokybę;
 • Kokybės kontrolės valdymas efektyviai padidina išteklių naudojimo efektyvumą, kad niekas nebūtų švaistomas;
 • Gamybos metodai gali turėti jiems didžiulę įtaką, nes surenkami reikiami duomenys iš gamybos proceso;
 • Pramonėje gaminami produktai išlaiko tą pačią kokybę kaip ir visi, todėl susidaro gaminių vienodumas;
 • Kokybės valdymas ir kontrolė gali padėti sumažinti eksploatacines išlaidas, nes gamybos linijoje pašalinami sugedę produktai.

 

 


Kokybės valdymo funkcionalumas
 • išorinis ir vidinis brokas, jo valdymas ir klasifikavimas;
 • broko fiksavimas pagal apibrėžtus kriterijus;
 • galima analizuoti broko priežastis, kaupiama broko istorija;
 • galimas pretenzijų ir pagyrimų valdymas;
 • neatitikčių (broko) fiksavimas iš operatoriaus programos;
 • su neatitiktimis (broku) susijusių darbuotojų, tiekėjų, informacijos valdymas;
 • neatitikčių (broko) peržiūra pagal žaliavas ir akto spausdinimas.